Opakowanie past do zębów- co się w nich kryje?

Większość opakowań past do zębów wykonana jest z kombinacji różnych rodzajów tworzyw sztucznych, oraz  warstwy aluminium. Kombinacja tworzyw jest zgrzewana w jedną całość, co uniemożliwia recygling zużytych tubek po pastach. Tego typu odpady przyczyniają się do rosnącej w zastraszającym tempie, niewyobrażalnej ilości odpadów zaśmiecających naszą piękną planetę.

 

Opakowania przyjazne dla planety.

Firma Colgate sfinalizowała projekt pierwszej w swoim rodzaju tuby, która w 100% nadaje się do recyclingu. Opracowywana przez ponad pięć lat tuba przeszła wszelkie testy, oraz zdobyła uznanie Stowarzyszenia Recyklerów Tworzyw Sztucznych.

Firma Colgate ma w planach pełną konwersję produkcji tub na pastę do zębów z doczesnych na nadające się do recyklingu do końca 2025 roku.

Po przetestowaniu tubek przez konsumentów koncern zamierza zaproponować nową technologię producentom tubek do wszystkich rodzajów produktów.

Colgate prowadzi również  badania nad innymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest inicjatywa w zakresie opakowań wielokrotnego użytku, które nadają się do ponownego napełnienia produktem.

 

Przyszłość Ziemi jest w naszych rękach.

W dzisiejszych czasach, w których odpady zalewają naszą planetę z każdej strony, takie rozwiązania są potrzebne. Każdy krok w stronę ograniczenia odpadów nienadających się do przetworzenia pomaga budować leprze jutro dla przyszłych pokoleń. 

Źródła:

  • https://www.businesswire.com/news/home/20190611005842/en/Colgate%E2%80%99s-Recyclable-Tube-Recognized-Association-Plastic-Recyclers#__prclt=o2vfiO8S
Innowacja-produkt przyjazny dla planety!

Aleksandra


Aleksandra Twierkowska - dyplomowana higienistka stomatologiczna, trener profilaktyki jamy ustnej, ambasadorka Klubu Higienistek na rejon Wielkopolski. Zawodowo realizuje się prowadząc gabinet profilaktyki jamy ustnej w jednym z poznańskich gabinetów stomatologicznych. Prowadziła wykłady z zakresu m. in.: diety w kontekście zdrowia jamy ustnej. Autorka bloga skierowanego do pacjentów, promującego profilaktykę jamy ustnej, gdzie zamieszcza artykuły poparte publikacjami naukowymi: www.usmiechbeztajemnic.pl. Prywatnie jest miłośniczka kotów. W ramach hobby wykonuje portrety ołówkiem, lubi kontakt z przyrodą.


Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *