Marzec pełen uśmiechów!!!

20 marca to światowy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Dlaczego ten obszar naszego ciała jest tak ważny?

Liczne badania naukowe poparte badaniami klinicznymi potwierdzają fakt, że stany zapalne w jamie ustnej nie są obojętne dla naszego organizmu. Nieleczone wpływają na kondycje całego organizmu,  bakterie w nich zawarte “wędrują” po całym naszym organizmie, trafiając do innych ośrodków, np. do serca, nerek, stawów, czy tez mózgu.  

Ale co to są te “stany zapalne”? 

Stany zapalne w jamie ustnej to zarówno nieleczona próchnica zębów, jej powikłania (czyli stany zapalne miazgi), jak i zapalenie dziąseł i przyzębia (paradontoza).

W trosce o zdrowie naszego społeczeństwa powstała ogólnopolska kampania profilaktyczna “Polska mówi #aaa”, której celem jest zachęcenie Polaków do uczestnictwa w szeregu różnych inicjatywach.

Serdecznie zapraszam do czynnego udziału w organizowanych inicjatywach w całej Polsce. Wydarzenia te są bezpłatne i niosą ze sobą wiele korzyści.

Zapraszam również do wzięcia udziału w wydarzeniu zorganizowanym przez Centrum Stomatologii, gdzie na bezpłatnym spotkaniu w gabinecie profilaktyki można spotkać się ze mną.

Więcej informacji poniżej:

 

Cała Polska mówi #Aaaa

Aleksandra


Aleksandra Twierkowska - dyplomowana higienistka stomatologiczna, trener profilaktyki jamy ustnej, ambasadorka Klubu Higienistek na rejon Wielkopolski. Zawodowo realizuje się prowadząc gabinet profilaktyki jamy ustnej w jednym z poznańskich gabinetów stomatologicznych. Prowadziła wykłady z zakresu m. in.: diety w kontekście zdrowia jamy ustnej. Autorka bloga skierowanego do pacjentów, promującego profilaktykę jamy ustnej, gdzie zamieszcza artykuły poparte publikacjami naukowymi: www.usmiechbeztajemnic.pl. Prywatnie jest miłośniczka kotów. W ramach hobby wykonuje portrety ołówkiem, lubi kontakt z przyrodą.


Post navigation


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *